אודות

אודות

חברת “שתית” נוסדה בשנת 1988, ולה מגוון רחב של סיווגים קבלניים בלתי מוגבלים (ג’-5) לבנייה, פיתוח וגשרים. החברה רשומה ברשם הקבלנים ובעלת תו תקן ISO 9001, המעידים על עמידה בסטנדרטים המחמירים ביותר לאיכות בנייה.
החברה הינה בבעלות ובניהולו של מר שלום שטרית, אשר גיבש צוות עובדים מן השורה הראשונה, והביא לתנופת צמיחה וגידול ברווחי החברה.

בעשור האחרון, ביצעה הקבוצה למעלה מ-500 פרויקטים ברחבי ישראל מדן ועד אילת. החברה השכילה לממש את יכולותיה בתקופות טובות ובתקופות משבר בשוק הבנייה המקומי, בהתמדה ובצמיחה בת קיימא, כתוצאה מניהול נכון וירידה לפרטים תוך השגת יעדי הקבוצה השנתיים.
עם לקוחות החברה נמנים למעלה מ–3,000 דיירים ביחידות הדיור הפזורות ברחבי הארץ.

בנוסף להם, לחברה לקוחות עסקיים כגון מפעל הפיס, עמותות, בתי חולים, בתי אבות, אוניברסיטאות, מוסדות לימוד, חברות כלכליות הפועלות ברשויות המקומיות, החברה למשק וכלכלה, יזמים פרטיים ורשויות מקומיות בערים השונות.

חזון החברה מיום היווסדה, פועלת החברה על פי תוכנית עבודה עסקית, בעלת יעדים ומטרות, מתוך זיהוי מגמות עתידיות בשוק הבניה הישראלי והובלתן, מבלי לפגוע ביכולות הבקרה והשליטה של תהליכי הניהול.
בכך דואגת החברה לממש את ייעודה להיות אחת מחברות הבניה והיזמות המובילות בישראל.
לאורך השנים הקפידה החברה לגייס אל שורותיה צוות עובדים מיומן, מנוסה ומקצועי בתחומו, המהווה את הנכס החשוב ביותר עבור מנהלי החברה.

צוות העובדים מורכב ממהנדסים, צוותי ביצוע ומטה מנהלי – כולם תומכים בחזון החברה, ומחויבים להעניק ללקוחותיה חווית שירות מועילה ומקצועית, ולאורך כל הדרך.

תחומי התמחות ממוקדים בתפיסת שירות כוללת קבוצת ש. שטרית מורכבת מארבע חברות מתמחות, ובכך מעניקה שירות כולל לכל אתגרי הבנייה השונים:
חברת שטירון השקעות בע”מ – חברת האם של שתית, מתמחה בתהליכי יזמות של פרויקטים שונים.
חברת שתית – מהווה זרוע מרכזית של חברת שטירון השקעות בע”מ, לייזום וביצוע עבודות קבלניות, חוזיות, ציבוריות ומגורים בהיקפים גדולים וברמת מורכבות גבוהה.
חברת שתית מתמחה בבניית מבנים שונים הנוגעים למעגלי הקהילה השונים, החל מבתי מגורים בעלי מאות יחידות דיור, בתי ספר, בתי חולים, מעונות סטודנטים, בתי אבות, מעונות יום, מרכזי קאנטרי ובריכות, היכלי תרבות, קונסרבטוריום, בתי עלמין וכלה בעבודות תשתית ומשימות הנדסה אזרחית שונות ומגוונות.
החברה בעלת צבר עבודות של 3 מיליארד ₪, ומחזורה הכספי מוערך בכ–600 מיליון ₪.
לחברה הון עצמי של כ–135 מיליון ₪.
לחברת שתית חברת בת – שתית חיזוק מבנים, אשר מתמחה בעבודות בניה במתחמי התחדשות עירונית ובפרויקטי תמ”א 38 ברחבי הארץ, לחברה צבר פרויקטים בסך של כ–120 מיליון ₪.
חברת ש. שטרית הנדסה בע”מ – החברה מנוסה בעבודות התחדשות עירונית, שימור והרחבת מבנים ציבוריים ופרטיים. החברה מתמחה, בין היתר, בהקמת מתחמי מגורים, גני ילדים, שיפוץ בתי מלון, ועוד. לחברת ש. שטרית צבר עבודת בסך של כ–600 מיליון ₪, ומחזורה השנתי כ-125 מיליון ₪.
לחברה הון עצמי בסך 35 מיליון ₪.
חברת מ.מ.ש מלונות בוטיק בע”מ – מתמחה בייזום והקמת מלונות.
בבעלות החברה מלון הבוטיק “וילה כרמל” בחיפה, המדורג בין עשרת מלונות הבוטיק הטובים בישראל. במלון חדרים מפוארים ומעוצבים בקפידה, מתחם ספא ומסעדה. כמו כן בבעלות החברה שני בתי מלון בתהליכי בנייה מתקדמים.
מלון בוטיק ביערות הכרמל – בן 75 חדרים ובו אולם כנסים, מרכז בריאות וספא, בהשקעה של כ–50 מיליון ₪.
מלון במושבה הגרמנית בחיפה, צמוד לשער הכניסה לגנים הבהאים – בן 160 חדרים, מרכז קניות מפואר ואולמות כנסים ואירועים, ובהשקעה של כ-130 מיליון ₪.

פעילות למען הקהילה בעשור האחרון, דאגה הקבוצה לתרום מיכולותיה לחברה, הן בפרויקטי ביצוע והן בתרומות ישירות.
החברה הקימה, בין היתר, את מבנה הקבע לעמותת “אנוש” בקרית ים, שיפצה את מבנה מוסד “אהבה”, מעון לנשים מוכות ועוד.
החברה תורמת מלגות לסטודנטים, לעמותת “מעגל נשים”, “שולחן עגול”, “חצר נשית”, כפר הילדים בחורפיש, בתי כנסת, תומכת בקבוצות כדור סל בחיפה ועוד.

התחדשות עירונית החברה מתכננת ובונה 25 פרויקטים בתחום ההתחדשות העירונית, החל מפרויקטים של חיזוק מבנה והוספת יחידות דיור ועד פרויקטים מורכבים של מתחמי פינוי בינוי. נכון להיום החברה בונה כ- 1,000 יחידות דיור ואכלסה כ- 500 דירות בתחום ההתחדשות העירונית.

מבנה חברה

הנהלת הקבוצה

חזון החברה

מוניטין

מוניטין החברה נבנה כנדבך על נדבך לקוח ועוד לקוח,אנו עומדים בכל התחייבויותינו ומספקים חווית שירות יוצאת דופן.

הון אנושי

חברת שתית מאמינה כי ההון האנושי שלה הוא המוביל והמוליך את החברה להשגת יעדיה ובשל כך משקיעה החברה את מיטב המאמצים לגיוס וטיפוח ההון האנושי אשר יהיה מחויב לדייר החברה ולכלל לקוחותיה הפרטים והמוסדיים.

מטרה

חברת שתית שמה לה למטרה להיות אחת מחברות הבניה המובילות בענף תוך התמקצעות בכל תחומי הבנייה: בניה יזמית, בניה חוזית, התחדשות עירונית ותשתיות.

מונחים נפוצים

תוכניות מתאר ארצית לחיזוק מבנים קיימים בפני רעידות אדמה שתפקידן העיקרי הוא טיפול בסיכונים הנובעים מרעידות אדמה.

התיקון מאפשר הריסת מבנה והקמת בניין חדש במקומו. היתרון הגדול מבחינת הדיירים הוא בכך שהם מקבלים בניין חדש לחלוטין הכולל חנייה לכל הדיירים, לובי מודרני וכיו”ב. בתקופה הנ”ל הדיירים מפונים מן הדירות.

הדירות הניתנות לבעלי הזכויות בבניין החדש

פינוי- בינוי הוא אחד הכלים המרכזיים להניע תהליך של התחדשות עירונית. בפרויקט לפינוי בינוי הורסים מבנים קיימים ובמקומם מקימים מבנים חדשים, בצפיפות גבוהה יותר, תוך שדרוג המרחב הציבורי ומתן פתרונות תנועה וחנייה.

תמ”א 38 / פינוי בינוי

ביטחונות שנועדו להבטיח את האינטרסים של מקבל הערבות. כך, למשל, על פי חוק המכר (דירות) (הבטחת השקעות של רוכשי דירות) חייב מוכר דירה חדשה לספק בטוחה לכספי הרוכש.

מטרת הערבות היא להבטיח את כספו של הרוכש במקרה של אי-מסירת הדירה. בפרויקטים מסוג פינוי-בינוי או תמ”א 38(2) מקובל, כי היזם נותן לדייר, כתנאי לפינוי הדייר מדירתו, ערבות בנוסח חוק מכר להבטחת קבלת הדירה החדשה על ידי הדייר. סכום הערבות הוא כשווי הדירה החדשה.
כמו כן, בפרויקטים מסוג זה תינתן, בדרך כלל, ערבות בנקאית נוספת להבטחת דמי השכירות שעל היזם לשלם לדייר בתקופה שבה הוא מפונה מדירתו.

אישור שניתן על ידי מוסדות התכנון לביצוע עבודות בנייה. היתר בנייה יינתן מכוח התבע התקפה החלה על הקרקע המדוברת. רק לאחר קבלת היתר זה ניתן לבצע את הבנייה.

מפרט לביצוע עבודות בניית הדירה החדש.

שטחי בניה חלקי גודל המגרש. אחוזי הבניה נגזרים מתקנון התכנית החלה על המגרש.

תמא 38 מכילה מספר סוגי מיסים, לרבות: מס שבח, היטל השבחה, מס רכישה, מעמ והיטלים נוספים כדוגמת אגרות בנייה ועוד. מיסים אילו חלים על היזם המתקשר עם הדיירים בביצוע הפרויקט.

לכל בניין עומדת הזכות לשכור שירותים של עוד על מנת שייצג אותם נאמנה אל מול הזים עימו הם עתידים להתקשר בביצוע הפרויקט. מימון שירות זה חל על היזם.

תמא 38 מעניקה לבעלי הזכויות בבניין מגוון הטבות:

חיזוק הבניין כנגד רעידות אדמה.

שיפוץ חזית הבניין.

התקנת מעלית במבנה.

הרחבת יחידות דיור קיימות בשטח של עד 25 מר.

הוספת מרפסת שמש.

יש לציין כי לא כל בניין יכול לקבל את מלוא הזכויות.

מסמך רשמי של משרד המשפטים המעיד על מצב הזכויות בנכס מקרקעין הרשום בלשכת רישום המקרקעין. בנסח יפורטו בדרך כלל: שטח המקרקעין, בעלי הזכויות וחלקיהם היחסיים, משכנתאות, עיקולים, צווי בית משפט, ועוד. ניתן להוציא נסח טאבו בקלות באינטרנט תמורת כמה שקלים בודדים. לצורך הזמנת הנסח יש צורך לציין מספר גוש וחלקה, שאותם ניתן לאתר, בין היתר, באתר העירייה.

כללי

*5750