אודות

אודות

חברת “שתית”, נוסדה בשנת 1988, ולה מגוון רחב של סיווגים קבלניים בלתי מוגבלים (ג’-5) לבנייה, פיתוח וגשרים ופועלת בתחומי היזמות, הבנייה והתשתיות בישראל.  החברה רשומה ברשם הקבלנים ובעלת תו תקן ISO 9001 . בעשור האחרון, ביצעה הקבוצה למעלה מ-400 פרויקטים ברחבי הארץ הכוללים: ייזום פרויקטים, התחדשות עירונית, בניה ציבורית ועוד. החברה מתמחה ביזום וביצוע פרויקטים גדולים למגורים והצלחותיה ניכרות בכל רחבי הארץ: תל אביב, חיפה, ראשון לציון, חדרה, נתניה, יוקנעם, אור עקיבא ונצרת.

בין לקוחותינו נמנים למעלה מ- 2000 דיירים ביחידות הדיור האיכותיות הפזורות ברחבי הארץ ומאות מערכות מורכבות, מבנים ציבוריים ולקוחות עסקיים כגון: מפעל הפיס, בתי חולים, היכלי תרבות, אוניברסיטאות, רשויות מקומיות, בתי ספר, מרכזים לוגיסטיים, בתי מלון ועוד. כמו כן, החברה פעילה באמצעות החברות הבנות בהקמה וניהול בתי מלון, התחדשות עירונית בכל הארץ והקמה של שטחי מסחר. מר שלום שטרית הינו הבעלים ומנכ״ל החברה אשר הביא לתנופת צמיחה, גידול ברווחי החברה ולעליה מתמדת במיקום החברה בדירוג מדדי גלובס 100 (דן אנד ברדסטריט) בתחום הבניה והיזמות. כיום ממוקמת החברה במקום 22 בקטגוריית בניה ויזמות.

ש. שטרית- הינה חברת בת מובילה של חברת שתית המהווה זרוע מרכזית ביצועית של החברה.

ש. שטרית, מתמחה בעבודות ציבוריות ולה צבר עבודות בסך של כ- 200 מיליון ש”ח.

מחזורה השנתי כ- 125 מיליון ולחברה הון עצמי בסך 25 מליון ש”ח.

מבנה חברה

הנהלת הקבוצה

חזון החברה

מוניטין

מוניטין החברה נבנה כנדבך על נדבך לקוח ועוד לקוח,אנו עומדים בכל התחייבויותינו ומספקים חווית שירות יוצאת דופן.

הון אנושי

חברת שתית מאמינה כי ההון האנושי שלה הוא המוביל והמוליך את החברה להשגת יעדיה ובשל כך משקיעה החברה את מיטב המאמצים לגיוס וטיפוח ההון האנושי אשר יהיה מחויב לדייר החברה ולכלל לקוחותיה הפרטים והמוסדיים.

מטרה

חברת שתית שמה לה למטרה להיות אחת מחברות הבניה המובילות בענף תוך התמקצעות בכל תחומי הבנייה: בניה יזמית, בניה חוזית, התחדשות עירונית ותשתיות.

מונחים נפוצים

תוכניות מתאר ארצית לחיזוק מבנים קיימים בפני רעידות אדמה שתפקידן העיקרי הוא טיפול בסיכונים הנובעים מרעידות אדמה.

התיקון מאפשר הריסת מבנה והקמת בניין חדש במקומו. היתרון הגדול מבחינת הדיירים הוא בכך שהם מקבלים בניין חדש לחלוטין הכולל חנייה לכל הדיירים, לובי מודרני וכיו”ב. בתקופה הנ”ל הדיירים מפונים מן הדירות.

הדירות הניתנות לבעלי הזכויות בבניין החדש

פינוי- בינוי הוא אחד הכלים המרכזיים להניע תהליך של התחדשות עירונית. בפרויקט לפינוי בינוי הורסים מבנים קיימים ובמקומם מקימים מבנים חדשים, בצפיפות גבוהה יותר, תוך שדרוג המרחב הציבורי ומתן פתרונות תנועה וחנייה.

תמ”א 38 / פינוי בינוי

ביטחונות שנועדו להבטיח את האינטרסים של מקבל הערבות. כך, למשל, על פי חוק המכר (דירות) (הבטחת השקעות של רוכשי דירות) חייב מוכר דירה חדשה לספק בטוחה לכספי הרוכש.

מטרת הערבות היא להבטיח את כספו של הרוכש במקרה של אי-מסירת הדירה. בפרויקטים מסוג פינוי-בינוי או תמ”א 38(2) מקובל, כי היזם נותן לדייר, כתנאי לפינוי הדייר מדירתו, ערבות בנוסח חוק מכר להבטחת קבלת הדירה החדשה על ידי הדייר. סכום הערבות הוא כשווי הדירה החדשה.
כמו כן, בפרויקטים מסוג זה תינתן, בדרך כלל, ערבות בנקאית נוספת להבטחת דמי השכירות שעל היזם לשלם לדייר בתקופה שבה הוא מפונה מדירתו.

אישור שניתן על ידי מוסדות התכנון לביצוע עבודות בנייה. היתר בנייה יינתן מכוח התבע התקפה החלה על הקרקע המדוברת. רק לאחר קבלת היתר זה ניתן לבצע את הבנייה.

מפרט לביצוע עבודות בניית הדירה החדש.

שטחי בניה חלקי גודל המגרש. אחוזי הבניה נגזרים מתקנון התכנית החלה על המגרש.

תמא 38 מכילה מספר סוגי מיסים, לרבות: מס שבח, היטל השבחה, מס רכישה, מעמ והיטלים נוספים כדוגמת אגרות בנייה ועוד. מיסים אילו חלים על היזם המתקשר עם הדיירים בביצוע הפרויקט.

לכל בניין עומדת הזכות לשכור שירותים של עוד על מנת שייצג אותם נאמנה אל מול הזים עימו הם עתידים להתקשר בביצוע הפרויקט. מימון שירות זה חל על היזם.

תמא 38 מעניקה לבעלי הזכויות בבניין מגוון הטבות:

חיזוק הבניין כנגד רעידות אדמה.

שיפוץ חזית הבניין.

התקנת מעלית במבנה.

הרחבת יחידות דיור קיימות בשטח של עד 25 מר.

הוספת מרפסת שמש.

יש לציין כי לא כל בניין יכול לקבל את מלוא הזכויות.

מסמך רשמי של משרד המשפטים המעיד על מצב הזכויות בנכס מקרקעין הרשום בלשכת רישום המקרקעין. בנסח יפורטו בדרך כלל: שטח המקרקעין, בעלי הזכויות וחלקיהם היחסיים, משכנתאות, עיקולים, צווי בית משפט, ועוד. ניתן להוציא נסח טאבו בקלות באינטרנט תמורת כמה שקלים בודדים. לצורך הזמנת הנסח יש צורך לציין מספר גוש וחלקה, שאותם ניתן לאתר, בין היתר, באתר העירייה.

כללי